Laptopy poleasingowe Kraków

Urządzenie przeznaczone jest dla biegaczy, którzy chcą kontrolować swoje wyniki, wiedzieć jak szybko i jaki dystans pokonują podczas ćwiczeń i treningów.

Forerunner 110 zaspokaja potrzeby biegaczy niezależnie od tego jaki poziom zaawansowania prezentują. Został zaprojektowany w taki sposób, aby prostota obsługi szła w parze z precyzją pracy urządzenia. Podczas biegu wystarczy tylko wcisnąć przycisk [Start], żeby na ekranie pojawiły się informacje na temat przebytego dystansu, uzyskanej prędkości oraz czasu biegu – to wszystko bez konieczności wykonywania skomplikowanej konfiguracji – mówi Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska.

Oprócz wyświetlania czasu i odległości, Forerunner 110 pokazuje również tempo aktualnego okrążenia, przebyty dystans (jeśli włączona jest opcja automatycznego zapisywania danych okrążenia – auto-lap) lub czas trwania biegu. Biegacze korzystający dodatkowo z pulsometru Garmin (oferowanego osobno oraz w wybranych pakietach), mają możliwość monitorowania wysiłku podczas ćwiczeń. Urządzenie pokazuje aktualne tętno oraz ilość spalonych kalorii wyliczoną na podstawie wartości pulsu. Intuicyjny system menu ułatwia przeglądanie danych dotyczących biegu, dostępnych dzięki opcji auto-lap, ustawianie alarmu lub edytowanie profilu użytkownika.

Urządzenie Forerunner 110 jest odporne na działanie wody i wilgoci, zainstalowany odbiornik GPS, dzięki zastosowaniu technologii HotFix, która umożliwia nawiązywanie i utrzymywanie połączeń z satelitami.

Garmin Forerunner 110 dostępny jest w trzech zestawach kolorystycznych – czarny/ szary, antracytowy/ czerwony oraz szary/ różowy. Urządzenie zapewnia 8 godzin pracy w trybie GPS/ treningu oraz do trzech tygodni w trybie oszczędzania energii. Dzięki temu, kiedy nie trenujemy, możemy korzystać z niego jak ze zwykłego zegarka.

Zastosowany w urządzeniu interfejs USB pozwala oszczędzić czas dając możliwość jednoczesnego ładowania akumulatora i łączenia się z serwisem Garmin Connect. Za pomocą złącza USB użytkownicy mogą również pobrać aktualizacje oprogramowania dostępne na stronie.

Specjalny Serwis Garmin Connect pozwala użytkownikom na szybki i łatwy dostęp do informacji dotyczą-cych analizy biegów, wyników końcowych i przebiegu tras. laptopy poleasingowe Kraków

Garmin Connect udostępnia wszystkie przydatne informacje takie, jak: czas, odległość, prędkość, wysokość nad poziomem morza oraz tętno. Dane te prezentowane są w postaci przejrzystych wykresów, ilustracji, raportów; wielu rodzajów map (układ ulic, zdjęcia satelitarne, mapy topograficzne oraz mapy hipsometryczne) oraz za pomocą popularnej aplikacji Google Earth. Urządzenie Forerunner 110 przechowuje i wyświetla do 200 godzin danych archiwalnych, dlatego biegacze mogą oglądać wyniki końcowe nawet w przypadku, gdy nie są w stanie połączyć się z serwisem Garmin Connect.

Łańcuch internetowych przestępstw zawiera także osoby, które piorą brudne pieniądze. Przykładowo, oszuści informują swoje ofiary o tym, że wygrały aukcję i muszą wpłacić pieniądze na wskazane konta. Osoby zlecające takie akcje często pochodzą z krajów Europy Wschodniej, gdzie nie ma takiego nadzoru policji i sądów, jak to jest w części zachodniej, dlatego spokojnie zgarniają swoje zyski. Osoby piorące brudne pieniądze oczywiście otrzymują jakiś procent, lecz nie cieszą się zbyt długo. Dane dotyczące ich kont są jawne, więc policja wkrótce ich znajduje. Nowi pracownicy oszustów rekrutowani są przez miliony wiadomości e-mail rozsyłanych codziennie. Oferowana praca pojawia się najczęściej pod postacią stanowisk: “menedżer finansowy” lub “operator finansowy”, wymaga poświęcenia tylko kilku godzin tygodniowo i niewielkiego wysiłku. Potencjalne wynagrodzenie jest szacowane na kilka tysięcy euro miesięcznie. Także i w tej sytuacji pakiet oprogramowania bezpieczeństwa, który rozpozna i usunie takie oferty, to najlepsza forma uniknięcia problemów z prokuratorem.

Istnieje również tak zwane „trójkątne oszustwo”, które polega na umieszczaniu fałszywych aukcji wartościowych przedmiotów, na przykład cyfrowego aparatu SLR. Po znalezieniu nabywcy oszuści kupują artykuł na innej aukcji i podają adres swojego nabywcy jako adres doręczenia. Oszuści wówczas przesyłają pieniądze za wygraną przez siebie aukcję na konta sprzedawców, zazwyczaj używając skradzionej karty kredytowej lub konta bankowego złamanego drogą phishingu. Z punktu widzenia sprzedawcy nie ma nic podejrzanego i wysyła on aparat do nabywcy, który także właśnie przesłał pieniądze na fałszywe konto, albo zrobi to tuż po odebraniu aparatu. Oszust żąda zwrotu (skradzionych) pieniędzy, które wpłacił na konto sprzedawcy. Wynik: cyberprzestępcy otrzymali dwa razy pieniądze za przedmiot, a kupujący i sprzedający nie tylko zostali okradzeni, ale muszą także to udowodnić. Nie istnieje oprogramowanie, które mogłoby chronić przed takimi rodzajami oszustw – wszyscy sprzedawcy i kupujący mogą jedynie przestrzegać reguł aukcji, które zabraniają dostarczania przedmiotu na adres alternatywny.