Ekologiczna pielęgnacja – od czego zacząć?

Producenci kosmetyków od początków swej branży ścigali się w odnajdywaniu coraz to nowocześniejszych, niemal magicznych przepisów i upowszechnianiu jeszczebardziej kuszących i egzotycznie nazywanych pierwiastków składowych. Rajd ten doprowadził jednak do sytuacji takiej, że każdego roku na aplikujemy wielką liczbę szkodliwych związków. Sporo z nich po jakimś czasie ujawniło swe szkodliwe działanie. W opozycji do tego postępowego pociągu kształtuje się coraz powszechniej uznana ekologiczna kosmetyka.

Historia i źródła kosmetyków naturalnych

Od jakiegoś czasu coraz wyraźniej możemy oglądać trend zasadzający się na umieszczaniu w produktach do pielęgnacji związków pochodzących z roślinnego ekosystemu. Nader często bywają to medykamenty całkowicie znajome minionym pokoleniom. Do łask wracają półwyroby takie, jak wosk pszczeli olej rycynowy i inne wyciągi z roślin, czy glinki. Z tego środowiska rodzą się również firmy oferujące absolutnie organiczne produkty pielęgnacyjne, to znaczy takie, w jakich składzie nie wykryjemy żadnych chemicznych surowców.

Jakie kosmetyki organiczne warto zakupić oraz z jakiej przyczyny?

Wiele kobiet zauważa dodatnie rezultaty i decyduje się w zupełności przestawić na kosmetyki naturalne. Jak jednak rozpocząć, aby przekonać się, czy zielone produkty są dla nas odpowiednie? Oczywiście warto przetestować ekologiczne, natłuszczające masło do ciała i naturalny scrub do ciała. Tego typu produkty wydają się godne zainteresowania i , łatwiej też jest je zdobyć. Można też zdecydować się na ich samodzielny wyrób. Natłuszczające masło do ciała na bazie masła kakaowego lub shea to wspaniały specyfik, zwłaszcza na zimowy okres. Złuszczający scrub do ciała także oznacza idealny wyrób na początek. Wykonany samodzielnie, przykładowo z cukru czy mielonej kawy z adnotacją soku aloesowego i oleju arganowego wraz z sokiem z kokosa wyniesie nas tyle co nic, a spisze się znakomicie, zapewniając nieprzeciętnie gładką i miękką skórę.

Gdzie wyszukać potrzebne informacje?

Rozpoczynając przygodę z naturalną kosmetyką łatwo wpaść w jedną z zasadzek zastawianych przez wytwórców. Wiele etykiet na półkach sklepów przyciąga wyrażeniami w rodzaju „bio” czy „natural”, jednak najczęściej mogą być to tylko slogany. Powinnniśmy koniecznie przeglądać indeks komponentów nabywanych wyrobów. Warto podszkolić się, chociażby z pomocą internetu, dowiedzieć się, które ze składników są naturalnego pochodzenia oraz pożyteczne, które natomiast krzywdzące.

Przeczytaj więcej na
tej stronie