Czy istotnie restauracja to dobry biznes?

Sporo osób pragnie otworzyć restaurację – jednakże pewnie wszyscy wiedzą, iż otworzenie knajpy to spory wydatek finansowy. A poza tym, w zasadzie jest tak, że lokale gastronomiczne padają o wiele częściej, niż firmy działające w innych branżach. Cóż, to tak czy siak nie powinno oznaczać, iż w każdym przypadku jesteśmy tak jakby skazani na ogłoszenie bankructwa. Jeżeli właśnie tak rozumujemy, w sumie nie powinniśmy otwierać lokalu. To nie ma najmniejszego sensu! Pozytywne podejście to coś najważniejszego, pracownicy oraz smakosze potrafią to doskonale wyczuć.
- znajdź niszę. Zatem choć nadal kuchnia turecka albo włoska są w Polsce szalenie popularne, to jednakowoż fakty są takie, iż bez najmniejszego cienia wątpliwości warto oglądać się za nieco mniej popularnymi typami. Może kuchnia ukraińska czy afrykańska są OK?
- nigdy nie oszczędzaj na wielkości jedzenia. Tak czy siak narzut na potrawach jest spory, zatem nie ma sensu dawać porcji jak dla dziecka. Nie chodzi tutaj o zapychanie żołądka, przecież nie o to chodzi w celebrowaniu jedzenia, lecz nierzadko jest tak, że potrawy są bardzo małe.

Zobacz także: